AKTUALITY

ADVENTNÍ VÝLETY A PROGRAMY - poslední volné termíny

 


Přijímáme přihlášky na vánoční zájezdy. V letošním roce jsme pro vás připravili i zcela nové akce, které se vám jistě budou líbit. Jako v přecházejících letech pořádáme zájezdy do vánočně vyzdobených Drážďan, Vídně, Minichova a dalších měst. V nabídce máme ale i množství tuzemských vánoční výletů. V dalším textu naleznete konkrétní nabídku. Podrobné informce vám rádi také pošleme emailem s cenami kalkulovanými přímo s odjezdem od vaší školy pokud nejste z Prahy. Můžete nám také zavolat  na tel. číslo 777 613 614.

 

NĚMECKO – DRÁŽĎANY(dějepis, přírodopis,výtvarná výchova,zeměpis)

Drážďany jsou nezřídka  přezdívány  jako  Florencie na Labi a to především díky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby. Většina města vč. historického jádra byla při ničivém bombardování zničena. Drážďanským patriotům se však povedlo nemožné a dnes se lze opět obdivovat opravené majestátní paláce a kostely. Naším programem je dopoledne pěší procházka městem, odpoledne návštěva světoznámé obrazárny Zwinger nebo úžasného Muzea hygieny, popř. Vojenského muzea. Nově se může podívat i do zámku v pozdějších odpol. hodinách návštěva jednoho z nejstarších adventních trhů v Evropě. Výlet lze také koímbinovat s návštěvou zámku Moritzburg vč. výstavy "Tři oříšky pro Popelku"nebo návštěvou pevnosti Königstein. Zajímavá je také kombinace s návštěvou muzea a manufaktury v Míšni. Cena dohodou.

Cena: 420,- Kč vč. vstupů (44 +3zdarma) při odjezdu z Prahy

 

RAKOUSKO – VÍDEŇ A PRIMARK (dějepis, zeměpis, němčina, výtvarná výchova, přírodopis)

Adventní Vídeň a Primark                                 Cena: 810,- Kč vč. vstupu do muzea
při okružní jízdě vám průvodce ukáže nejkrásnější památky na Ringstrasse a při pěší procházce projdete histockým centrem až na najznámější vánoční trhy před radnicí, kde děti budou mít chvíli rozchod. Pokračovat potom budete k Přírodovědnému muzeu, které navštívíte. Zde získáte fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry. Bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů dodávají muzejní sbírce nezměrnou hodnotu. V odpoledních hodinách se přesuneme na předměstí Vídně, kde si budete moci nakoupit v oblíbeném Primarku.
Při okružní jízdě vám průvodce ukáže nejkrásnější památky na Ringstrasse a při pěší procházce projdete histockým centrem až na najznámější vánoční trhy před radnicí, kde děti budou mít chvíli rozchod. Pokračovat potom budete k Přírodovědnému muzeu, které navštívíte. Zde získáte fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry. Bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů dodávají muzejní sbírce nezměrnou hodnotu. Místo tohoto muzea je možné navštívit také Umělecko-historické muzeum. Setkat se zde můžete i s předměty, které sloužily pro vědu a výzkum Rudolfu II, obrazy světoznámých malířů,předměty ze starého Egypta, Řecka a Říma.V odpoledních hodinách se přesuneme na předměstí Vídně, kde si budete moci nakoupit v oblíbeném Primarku.

Cena: 830,- Kč vč. vstupů (44+3 zdarma) při odjezdu z Prahy

 

RAKOUSKO – LINZ aneb okno do budoucnosti (dějepis, zeměpis,informatika, fyzika, matematika, občanská výchova)

interaktivní muzeum ve měste Linz láká žáky ZŠ pozvánkou do budoucnosti. Muzeum je věnováno novému pohledu na člověka a vnímání světa kolem nás. Vyzkoušíte si nejrůznější interaktivní pokusy z robotiky, biotechnologie či neurologie. Vyfotografujete si svoji vlastní sítnici, nebo se dozvíte, jak je nakládáno s našimi informacemi na populární síti facebook. Na závěr exkurze nám unikátní projekce Hluboký vesmír odkryje hranice lidských možností (výklad v češtině).  Po prohlídce se muzea se s průvodcem vydáte do města, kde si prohlédnete jeho pamětihodnosti Je zde k vidění celá řada cenných památek z období renezance, baroka a klasicismu a dobře dochované opevnění s věžemi a městskými branami z 15. stol. Chybět nebude ani zastávka na kouzelných vánočních trzích. Na základě Vašeho přání je možné výlet spojit ještě s návštěvou koncentračního tábora Mauthaousen.

Cena: 890,-Kč (44+3 zdarma) vč. vstupu do muzea a českým výkladem - cena při odjezdu z Prahy

 

RAKOUSKO – Retz čertovský průvod 7. 12. 2019 (s možností návštěvy Vídně)

Máte výjimečnou příležitost skloubit kouzlo adventního času s průvodem různých masek čertů, tzv. Krampusů. A čerti to nejsou jen tak ledajací - ručně vyřezávané dřevěné masky, zvířecí rohy, které dosahují délky až jeden metr, přepychové hávy, koňská spřežení, pravé kožichy, řinčící řetězy a pyrotechnické efekty. Čertovské řemeslo se tady dědí z generace na generaci stejně tak jako cenné masky a kostýmy. Po cestě se zastavíme ve Znojmě, kde se podíváme na tradiční vánoční trh řemesel. Kromě toho je možné prohlédnout si Minoritský klášter či Znojemský hrad. Odjezd v 7.00 hod. Předpokládaný návrat v pozdějších nočních hodinách. Vhodné pro pracovníky školy a jejich rodinné příslušníky, školy, družiny ....

Cena: 890,- Kč (44 + 3 zdarma) při odjezdu z Prahy

 

NĚMECKO - Advent v Seiffenu města hraček (nové) 30. listopadu 2019 - 15. prosince 2019 (dějepis, zeměpis, výtvarná výchova)

Seiffen je malebné městečko v Krušných horách, které proslulo výrobou dřevěných hraček a vánočních dekorací. Navštívíte muzeum hraček, kde ve třech patrech můžete sledovat historii i současnost hračkářské dřevěné výroby v německých Krušných horách. V muzeu je umístěno na 5 tiscí exponátů. Některé z vystavených exponátů nejsou za sklem a děti si mohou vyzkoušet jejich funkční mechanismy. V druhém a třetím patře jsou také herny s kostkami, hlavolamy a dalšími dřevěnými hračkami. Podváte se také do místního skanzenu, kde se seznámíte s životem místních horníků a řezbářů. Vánoční trhy ve zdejším městečku jsou vyhlášené široko daleko.

Cena: 450,- Kč vč. vstupů (44 +3 zdarma) při odjezdu z Prahy

 

RAKOUSKO - Regensburg a čas Vánoc (dějepis, zeměpis)

Starobylé bavorské město Regensburg je nejkrásnější v období adventu. Místní vánoční trh má více než 200letou tradici a jeho kouzelná atmosféra je doplněna jedinečnými památkami, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. V historickém centru nalezneme množství nádherných vysokých, středověkých domů včetně toho nejpůsobivějšího – Goliášova domu. Navštívíme i nedalekou velkolepou Walhallu vystavěnou za Ludvíka I. Bavorského jako místo připomenutí nejvýznamnějších postav německé historie.

Cena: 750,-Kč (44 + 3 zdarma) při odjezdu z Prahy

 

NĚMECKO - Adventní Norimberk (dějepis, zeměpis)

Kouzelné historické centrum města, kde můžete obdivovat množství památek. Špitál svatého Ducha s půvabným nádvořím s dřevěnými galeriemi, městskou bránu Frauentor či typické bavorské hrázděné domky, kostel sv. Sebalda, renesanční radnici, dům Albreschta Dürera nebo dominantu města císařský hrad Kalserburg. Zdejší vánoční trhy jsou vůbec nejznámější a nejkrásnější v celém Německu, jejich symbolem je norimberský perník . Na malebném náměstí Hauptmarkt na vše dohlíží Karel IV., který sedí uprostřed orloje kostela Frauenkirche.Jesličková cesta, lemována betlémy od známých umělců, Vás dovede na dětský vánoční trh.

Cena: 770,-Kč vč. vstupu do císařského hradu při odjezdu z Prahy

 

NĚMECKO - Adventní Berlín (dějepis, zeměpis)

prohlédnete si vánočně vyzdobenou třímilionovou metropoli (Říšský sněm, sídlo německého parlamenu, Brandenburská brána, otočná věž, Humboldtova univerzita, katedrála sv. Hedviky....) Procházku obohatíte návštěvou některých muzeí. např. Pergamonského a Egyptského. Tento výlet je možné uskutečnit i jako vícedenní

Cena: 890,- Kč vč. vstupu do vybraného muzea (44 + 3 zdarma) při odjezdu z Prahy

 

VELKÁ BRITÁNIE - Adventní Londýn NOVÉ (angličtina, zeměpis, dějepis)

1. den odjezd od školy kolem poledne přes Německo, Belgii a Francii a ranní přejezd Eurotunelem

2. den celodenní procházka po nejdůležitějších památkách Londýna - Buckinghamský palác (sídlo královny), St. James´s Park, Westminster Abbey (místo korunovace panovníků), Houses of Parliament se symbolem Londýna – Big Benem, Downing Street, Whitehall, Trafalgarské náměstí s vánočním stromem,  podvečerní návštěva vánočních trhů Winter Wonderland v Hyde Parku večer setkání  rodinou a večeře

3. den po snídani pokračuje poznávání Londýna: zastávka na "farmářském trhu" Borough Market, procházka čtvrtí Southwark (nejvyšší budova EU – The Shard, Shakespearovo divadlo The Globe,  přes slavný Millenium Bridge do City of London – čtvereční míle, finanční srdce Londýna (katedrála Sv. Pavla, Anglická banka, Královská burza, „Okurka“), odpolední návštěva hradu Tower (korunovační klenoty, zbrojnice, popraviště), procházka doky Sv. Kateřiny přes ikonický Tower Bridge,

4. den návrat zpět do České republiky, příjezd v odpoledních hodinách

TERMÍN: DOHODOU   CENA: 4.680,- Kč

cena zahrnuje: dopravu zájezdovým klimatizovaným autobusem splňující podmínky vjezdu do Londýna, přepravu Eurotunelem T/Z, služby průvodce, 1 x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd formou balíčku), pojištění CKproti úpadku, 3 ped. dozory zdarma

Cena je kalkulovaná s odjezdem z Prahy. Z ostatních míst se může lišit

cena nezahrnuje: vstupy do vybraných objektů, pojištění na LV do zahraničí, kapesné

Předpokládaná cena vstupů: cca 25,- Liber

 

CENY JSOU KALKULOVÁNY PŘI ODJEZDU Z PRAHY SE VSTUPY PRO ZŠ. CENY VSTUPŮ PRO SŚ SE MONOU LIŠIT.

 

Z tuzemských zájezdů vám nabízíme:

(výlety budeme průběžně aktualizovat podle aktuálních nabídek)

Vánoce před 100 lety

výlet do skanzenu v Přerově nad Labem, kde v jednotlivých chalupách se děti seznámí s jednotlivými svátky zimy od sv. Martina až po Tři krále. Při včasném objednání je možné zajistit i dílničky.

Čerti a čertoviny   25.11. - 28.11. 2019

pro  I. stupeň ZŠ jsme připravili nový zážitkový interaktivní program pod názvem „Čerti a čertoviny“ V krásném historickém městečku v Českém středohoří navštívíte gotické sklepy a projdete pekelnou bránou. Jestli mají naši čerti z Čech srdečnou povahu a veselou mysl se smyslem pro spravedlnost se na našem výletě přesvědčíte. Také se dozvíte, že posláním českého čerta je šířit lásku, humor a očišťovat svět od lidí s nekalými úmysly. Nemá tedy cenu děti strašit čerty. Ty o ně nemají zájem
Program je dopolední s návratem na oběd domů. V odpoledních hodinách probíhá program pro družiny.

Pověsti a čas Vánoc

Pohádky a pověsti to vše patří neodmyslitelně k času Vánoc. Nebe, peklo, betlémy a jak vypadaly staročeské Vánoce. V tvořivé vánoční dílně si vytvoříme nějakou vánoční ozdobu nebo tradičním způsobem nazdobíme vánoční stromeček. Tento malý dárek si také odvezeme domů.

Perníková chaloupka

Jak se má asi ježibaba o Vánocich, nezapoměla napéct nové perníčky. Dozvíme se jak to bylo opravdu s Jeníčkem a Mařenkou a nezapomeneme ani na vánoční tradice a zvyky. Chutný perníček si odvezeme domů.

Kouzelné Vánoce s Pavlem Kožíškem

kouzelnická vánoční show s naším největším kouzelnickým mágem Pavlem Kožíškem v jeho divadle. Uvidíme množství triků a spoustu zábavy zažijeme během jednoho dopoledne. Pro děti je připravená autogramiáda a fotografování s Pavlem Kožíškem.

Jak se vyrábí vánoční ozdoba

exkurze do tradiční sklářské výroby, kde Vánoce mají po celý rok. Klasická výroba foukaných vánočních kouliček, špiček a jiných ozdobiček. V podnikové prodejně si můžeme i něco hezkého na letošní stromeček koupit.

Vánoční Praha

pro mimopražské ale i pražské děti máme připravenou procházku vánoční Prahou s povídáním o historii ale i vánočních zvycích. K Vánocům patří mlsání a tak navštívíme také muzeum čokolády.

 

 

CENY JSOU DOHODOU PODLE MÍSTA ODJEZDU. INFORMACE NA TEL. ČÍSLE 777613614

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q