MATEŘSKÉ ŠKOLY
vyberte si z níže vypsaných programů, které Vás určitě zaujmou


 

PRAHA ZBLÍZKA A TROCHU JINAK

 

PM 01
PM 02
PM 03
PM 04

Kde bydleli králové
Lanovka, bludiště, rozhledna
S vodníkem po Vltavě

Ahoj, pojďte hodit řeč o Africe

PM 05
PM 06
PM 07
PM 08

Od vynálezu kola
Neptunovo království VIDEO
Jízdenky prosím
Z pouště do tropů

 

 

VÝLETY ZA POZNÁNÍM, ŠKOLNÍ VÝLETY

 

 

 

V 01
V 02
V 03
V 04
V 05
V 06
V 07
V 08
V 09
V 10
V 11
V 12
V 13

Výstup na horu Říp
Záhadný poklad VIDEO
Země snů
Princeznin zámek
Hledání Černého rytíře
Jak voní mateřídouška
Když Honza šel na zkušenou
Stráž na řece Labi
Plnou parou do Zubrnic
Za poníkem Nickem a Rickem
Máme rádi zvířata, zvířata …
Expedice na záchranu zvířátek
Příběhy ze ZOO

V 14
V 15
V 16
V 17
V 18
V 19
V 20
V 21
V 22
V 23
V 24
V 25


Amálka vás poveze za zvířátky
Hrajeme si v ZOO
Jezero nebo rybník
Indiánskou stezkou
Nejdelší had na světě a Niagára
Skalní bludiště
Krásy podzemního světa
Pojďte si hrát
Perníková chaloupka
Jede vláček motoráček
Pozor dinosaurus VIDEO EN
Šťastný den v Zemi štěstí

 

 

KULTŮRNÍ AKCE

ČASOVĚ OMEZENÉ AKCE

 

 

 

K 01
K 02
K 03
K 04
K 05Za pohádkou do planetária VIDEO
Trojrozměrný svět VIDEO EN
Spejbl a Hurvínek VIDEO
Hra kouzel a magie VIDEO
Divadlení představní

A 01
A 02Zapomenuté Velikonoce
Zapomenuté Vánoce

 


 

 

PRAHA ZBLÍZKA A TROCHU JINAK

PM 01 Kde bydleli králové
Legendy a pověsti si budeme vyprávět při procházce Pražským hradem. Posedíme v zahradách s výhledem na město. Ve Zlaté uličce nakoukneme do 24 malinkatých domečků a nalezneme tu i ten nejmenší v Praze. K Hradu patří také hladomorna a vězení.Hradní stráž a její střídání bude pro děti určitě zážitek.

PM 02 Lanovka, bludiště, rozhledna
To všechno a ještě víc nás čeká na pražském Petříně. Lanovkou vyjedeme až na vrchol kopce, posedíme v Růžové zahradě nebo Květnici,povíme si, jak se určují hodiny bez hodin, proč je zeď zubatá? Prahu uvidíme jako z paluby letadla a nezapomenutelnou legraci zažijeme v bludišti, kde možná zabloudíme a uvidíme jaké budou naše proměny?

PM 03 S vodníkem po Vltavě
Zkuste si ve školce vyrobit nějakou vodnickou ozdobu, protože na plavbu po Vltavě vás zve nejstarší vodník žijící v Praze. Kdo jiný by Vám mohl lépe vyprávět zážitky ze života Prahy z doby dávno minulé. Dozvíte se i neuvěřitelné příběhy z okolí řeky. Bát se nemusíte, protože vodník  je starý a už dávno ho přestalo bavit sbírat lidské dušičky. Hodinová plavby historickým centrem s možností další procházky na Staroměstské náměstí nebo Karlův most.


PM 04 Ahoj, pojďte hodit řeč o Africe
Řeknu vám ty nejnovější drby z naší zoologické zahrady. Najdete mě v „Africkém domě“ kousek od žiraf a nezapomeňte se zastavit také v pavilonu Afrika zblízka. Mám tam kamarády. Přijďte, kdy budete chtít. Babu se na vás těší.


PM05 Od vynálezu kola
Seznámíme se s příběhem automobilu, motocyklu, letectví, lodní a železnicní dopravy. V NTM nás pohltí atmosféra starých časů, kdy se auto starovalo klikou. Uvidíte letadlo z roku 1911, kterým byl uskutečněn první dálkový let z Pardubic do Velké Chuchle

PM 06 Neptunovo království, VIDEO
aneb svět z pohádky „Hledá se Nemo“. Myslíte, že neumíte dobře plavat? Nevadí vždyť jdeme do pohádky. Ani žraloka se nemusíme bát. Snídani už dostal a navíc je za sklem. Ve Stromovce si potom můžeme vybarvit obrázky z tohoto zajímavého světa mořských živočichů.

PM 07 Jízdenky prosím
Průvodčí nám cvakne jízdenku a už vyrážíme do centra Prahy. Proč se na nás všichni dívají? Jedeme starou tramvají. Je to ale stará dáma. Zacinkáme a už můžeme pokračovat do domečku, kde zaslouženě odpočívají její staré známé a taky autobusy, které už také dosloužily.

PM 08 Z pouště do tropů
Myslíte, že to nejde? S kouzelným veselým autobusem jde všechno. Projdeme Fata Morganou místem, kde se střídá poušť a kaktusy s tropickým pralesem. V zahradě, třeba japonské si odpočineme a nasvačíme. Nebo je libo bludiště?

VÝLETY ZA POZNÁMÍM, ŠKOLNÍ VÝLETY

V 01 Výstup na horu Říp
Vydejte se s námi na turistický výlet na památnou horu Říp. Odměnou za zdolání tohoto kopce nám budou krásné výhlídky na České středohoří, Mělník a při dobré viditelnosti spatříme i Prahu. S touto horou je spojená jendna z našich starých pověstí. Tu a ještě jiné si budeme vyprávět na své cestě. Na všechny, kteří se vyškrábou na kopec bude čekat sladká odměna.


V 02 Záhadný poklad VIDEO
Tajemná doba alchymie, čar a kouzel. Svůj příběh vám bude vyprávět hradní pán Jan Zajíc na svém hradě. Pomocí kouzelného stroje času se na jeden týden se svojí družinou vrátí na hrad, aby pozval vás malé učence. Co se děje v alchymistické dílně nebo jaký příběh pro vás má připravený družina pana Jana. Jste zvědaví? Přijeďte a uvidíte. Termínovaná akce: 15.6. 2012 přizpůsobeno pro MŠ a 1.a2. třídy Zš (zámek Stránov u Ml. Boleslavi)


V 03 Země snů
-aneb království noční oblohy - děti, které se přijedou do Země snů podívat, vytvářejí záchranou armádu skřítků, aby vysvobodily princeznu Sněženku, která onemocněla tajnou a velice ošklivou nemocí čaroděje z temného lesa. Děti – skřítci prochází světem fantazie, který samy znají. Jako skřítkové mají velkou moc. Celou cestu se jim čaroděj z temného lesa snaží klást přes cestu překážky a jednou z nich je hledání odpovědí na hádanky zvláštních bytostí, které pomůžou ale i nepomůžou a děti zažijí cestu plnou dobrodružství a poznání přátel. A jak to dopadne s princeznou Sněženkou? Termínovaná akce: 1. - 5. 10. 2012 (zámek Libochovice)

V 04 Princeznin zámek
Pojďte navštívit princeznu na jejím krásném zámku. Ona vás zámkem provede, seznámí vás se svým tatínkem, šaškem, zahradníkem a dvorními dámami. V zahradě zámku potkáte pohádkové bytosti.Termínovaná akce 21. 5. a 4.6. 2012 (zámek Ploskovice)

V 05 Hledání Černého rytíře
Podnikneme výpravu, při které budeme hledat rytíře na koni. V ruce prý svírá kuši a za ním běží smečka divokých psů s ohnivými jazyky. Jejich cesta vede dolů, kolem skal. Navštívíme tajemný hrad uprostřed lesů a skal. Prochází se po hradbách bílá paní? Zlaté vážky, Divoký lovec, Petrovští budou další pověsti, které si budeme vyprávět. (Kokořín)

V 06 Jak voní mateřídouška
Atmosféra středověké vesnice plná řemeslníků a obchodníků.Jak se vyrábí papír, provaz, mýdlo, svíčka. Jak to vypadalo v kovárně, u kameníka, dráteníka. Seznámíme se s obyčejným životem před mnoha lety, kdy na hradech žili rytíři a pořádali rytířské turnaje. Bez koření a bylinek by ale takový život nemohl být. Zahrada bylinná, léčivá, kuchyňská, klášterní ale i čínská a tři bludiště, které tvoří labyrint. Najdeme cestu zpět do přítomnosti? (Ostrá nad Labem)

V 07 Když Honza šel na zkušenou
Možná šel právě z takové chalupy jakou navštívíme. Jaký byl život na vesnici před 100 lety. Podíváme se do školy, na jarmark, do chalupy bohatého sedláka ale i chudého ševce. Jak se skladovalo obilí, jak se sušilo ovoce, jak se pralo? To jsou otázky, na které určitě dostaneme odpověď (Přerov nad Labem)

V 08 Stráž na řece Labi
To je jeden z šestnácti hradů Českého středohoří, který majestátně stojí na skále nad řekou. Jeho úkolem bylo střežit řeku, aby se po ní do Čech nedostali nepřá-telé. Krásné pohledy na řeku a město Ústí n.L. budou hezkým zážitkem. Podíváme se i do nově otevřeného zrcadlového bludiště. (Ústí nad Labem)

V 09 Plnou parou do Zubnic
Stará historická vesnice v klínu kopců se jmenuje Zubnice. Podíváme se na zdejší nádraží. To jsou divné mašinky. Jsou na páru. Vesnická škola, unikátní zachovalý starý obchod a mnoho dalšího uvidíme při naší návštěvě.

V 10 Za poníkem Nickem a Rickem
Krásný výlet, při kterém navštívíte hřebčín, kde chovají Starokladrubské koně, zařazené v roce 1995 mezi památky UNESCO.Prohlídka stájí je zakončná svezním na koni, ponících nebo oslíkovi. Součástí hřebčína je také mini farma hospodářských zvířátek a sbírka kočárů. (nedaleko Prahy)

V 11 Máme rádi zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá …
kdo by je neměl rád? Příjemnou bude exkurze za poznáním života na farmě. Seznámíme se s domácími zvířátky i koníčky. Společně ochutnáme nějakou dobrotu z produktů zdejšího hospodářství. (Farma v krásném prostředí Českého středohoří)


V 12 Expedice na záchranu zvířátek
Co se stane, když si ptáček poraní nožičku v drátech elektrického vedení? Také se může stát, že jiný obyvatel lesa se nerozhlédne při přecházení silnice a porazí ho auto. Nebojte, se díky hodným lidem, vše dopadne dobře. Stejně jako s medvědy Míšou a Mášou, které u nás zapomněl nějaký cirkus. Už mají nový domov a my je půjdeme navštívit. Pro zvířátka můžete ve školce sbírat jablíčka, nebo sušit zbytky chleba. Budou mít radost z vašeho dárku. (Kladensko)

V 13 Příběhy ze ZOO
Každá ZOO má svoje příběhy. Nás provede po ZOO v Děčíně oslík. Je tam doma a všechno zná. Bude vám vyprávět příběh malého nosorožce, který ztratil své kamarády; dobrodružství papouška Artura, který se zase ztratil v lese a monoho dalších příběhů.  A ještě překvapení v podobě návštěvy mořského akvária a zajímavého světa zvířat ostrova Fidži, Sulawesi nebo Haiti. (Děčín)

V 14 Amálka vás poveze za zvířátky
Proč bychom se nesvezli. Lokálka Amálka je motorový vláček, který vozí návštěvníky klasickou částí zooparku. O zvířatech podává v průběhu jízdy výklad a tak se o zubrech, medvědech, tuleních a ostatních druzích zvířat dozvíte i spoustu zajímavostí. Amálka není tolik závislá na přízni počasí. Jezdí i ve dnech, kdy je mokro či slabě prší. Svezení přijde vhod , i když jste unavení. Za zvířátky, které neuvidíte se můžete doběhnout podívat. (Chomutov)

V 15 Hrajeme si v ZOO
Procházka s povídáním, malováním a různými hrami v zoologické zahradě. Vždyť zvířátka máme všichni rádi. Po návštěvě budeme už vědět, jestli mládě lachtana umí po narození plavat, jak je velké klokaní miminko a další zajímavosti (Ústí n.L.)

V 16 Jezero nebo rybník
To je jedno. Krásný výlet do kraje K.H.Máchy s projížďkou parníkem po Máchově jezeře, procházka lesem a soutěžní hra o cenu naší surikaty Babu. Co to bude? Určitě něco dobrého, naše Babu je totiž mlsná

V 17 Indiánskou stezkou
Na výpravu mezi indiány vám doporučujeme vyrobit si ve školce alespoň indiánské čelenky. Bledé tváře zde nevítají moc přívětivě. Uvidíte indiánskou osadu z dob nejslavnějších indiánských válek, včetně stylově vybavených interiérů jednotlivých obydlí. Poznáte rodinný život Siouxů, Čejenů, Černonožců, jejich zbraně, hudební nástroje, hračky, ozdoby a věci denní potřeby. Nebude chybět ani divadlo ze života indiánů a vy se můžete zapojit. (Hřensko)

V 18 Nejdelší had na světě a česká Niagára
Pěší procházka mezi divokými skalami s plavbou po říčce, kde uvidíme hlavu nejdelšího hada, vodníkovo křesílko, kamennou zoo, draka, který čeká na princeznu a další zajímavosti. Na ohni si opečeme špekáčky a zase zpět po řece k autobusu.

 

  V 19 Skalní bludiště
Vydáme se za skalními skřítky jestli nám prozradí, kde se skrývá poklad, který střeží. Pozor při tom budeme muset dávat na bludičky, které prý hledačům pokladů při cestě skalním městem dávají do kapes bludné kořeny. To je pak těžké najít cestu zpět. (Tiské skály)
         
  V 20 Krásy podzemního světa
Velké dobrodružství zažijeme při návštěvě tajuplného podzemí, kterému se říká jeskyně. Kdysi dávno zde byla dílna, kde se vyráběly falešné mince. Otevře se před námi neznámý krásný svět různých útvarů, které vytvořila voda. Dozvíme se co to je třeba brčko nebo záclona.(Koněprusy)
         

        
V 21 Pojďte si hrát
Známé postavičky Rumcajse, Manky a Cipíska neodmyslitelně patří do pohádkového města Jičín. Pojďte také do pohádky. Vyrobíme si kouzelnou hůlku, dostaneme
plán a vydáme se hledat tajné zámky, které nejdou odemknout ničím jiným než právě naší kouzelnou hůlkou. V pohádce jde všechno. Zkusíme příst na kolovrátku, mlít zrna na kamenném mlýnku, nebo postavit Jičínské náměstí
       
  V 22 Perníková chaloupka
Perníkářská dílna Ježibaby, domeček na kuří nožce, ohniště pro dvanáct měsíčků, vyhlídka na Smolíčkova jelena, úl pro včelku Máju, saně pro Mrazíka. Pohádkový den v pohádkové chaloupce. (Pardubicko)
       
  V 23 Jede vláček motoráček
– a nejenom motoráček. Taky parní lokomotiva a mnoho dalších mašinek zaujmou kluky ale i holčičky. (Lužná u Rakovníka)
       
  V 24 Pozor dinosaurus VIDEO EN
Vypravíme se do velmi dávné doby, kdy na naší zemi žily obrovští ještěři. Svět dinosaurů a dalších prapodivných zvířat. Mezi těmito velikány se budeme procházet a další scény z jejich života uvidíme při promítání 3D filmu. Součástí je i procházka zoologickou zahradou, kde už najdeme nám známá zvířátka. (Plzeň)
       
  V 25 Šťastný den v Zemi štěstí
Výtvarná a umělecká dílna v přírodě, ve které si děti mohou vyzkoušet některé z tradičních řemesel. Připraveny jsou zábavné hry a soutěže s Šášou Vášou, vzdělávací program zaměřený na ekologii a ekovýchovu, dřevěné houpačky, prolézačky, lanovky i lezecké stěny. Spoustu zábavy nabízí dřevěná replika zámku Hrubá Skála s vyhlídkovou věží nebo písková rýžoviště s pravými českými granátky.
       
     
    KULTURNÍ AKCE:
     
  K 01 Za pohádkou do planetária VIDEO
Pohádkové příběhy hvězdiček a nějaké zajímavosti z noční oblohy (Praha, Teplice, Most)
       
  K 02 Trojrozměrný svět VIDEO
Hitem malých ale i velkých diváků je 3D kino IMAX. Zveme vás na pohádku. Nasaďte si brýle a můžeme začít …. (Praha)
       
  K 03 Spejbl a Hurvínek VIDEO
Vás zvou na návštěvu do jejich divadla za svými příběhy.
       
  K 04 Hra kouzel a magie VIDEO
To je představení našeho nejznámějšího iluzionisty plné neuvěřitelných kouzel a plné zábavy. Pojďte si hrát na kouzelníky jako Harry Potter a naučíte se také kouzlit.
       
    K 05 Divadlení představní
– dle aktuální nabídky (Praha, Most,Kladno)
       
     
 

 Ceník výletů  


Kalkulace na naše výlety jsou vypočítávány přímo od vaší školky podle skutečně ujetých km. Kalkulace je vypočítávaná při 40 platících a na každých 10 dětí poskytujeme 1 pedagoga zdarma. Naše CK na požádání také připojišťuje děti pro případ úrazu. CK je rovněž pojištěna pro případ úpadku u Union poisťovny Bratislava a.s. Ceník výletů vám vypočítáme a obratem zašleme emailem.
       

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q