PRAHA Z BLÍZKA
vyberte si z níže vypsaných programů, které Vás určitě zaujmou

Praha  je  čítankou  historických  slohů.  Najdeme  tu   románskou  rotundu,   gotickou  katedrálu, souhvězdí  barokních chrámů  a  paláců,  renesanční  letohrádek, celé čtvrti v  historizujícím  slohu,  secesní budovy, funkcionalistické ulice. Je zde ale také mnoho technických památek a míst pro zábavu. Zájezdy, které jsou v nabídce, je možné libovolně kombinovat nebo upravit podle vašich potřeb.

PZ 01
PZ 02
PZ 03
PZ 04
PZ 05
PZ 06
PZ 07
PZ 08
PZ 09
PZ 10
PZ 11
PZ 12
PZ 13
PZ 14
PZ 15

První setkání s Prahou.
Kouzelná Praha a její legendy.
Vidím město veliké
Pražský hrad.
Karel IV a jeho město.
Jak s cepy,dobývali Prahu.
Střípek staré Prahy
Praha románská a gotická.
Praha barokní.
Jak se v Praze žilo
Hudební Praha
Vlny nejsou jenom na vodě.
Ukončete nástup, dveře se zaví...
Kap, kap…..žbluňk.
Národ sobě

PZ 16
PZ 17
PZ 18
PZ 19
PZ 20
PZ 21
PZ 22
PZ 23
PZ 24
PZ 25
PZ 26
PZ 27
PZ 28
PZ 29
PZ 30
Vory a lodě na Vltavě
Bludiště, lanovka, rozhledna
Ahoj, pojďte hodit řeč o Africe.
Ráj rostlin z různých koutů světa
Plavba parníkem a návštěva ZOO
Do víru velkoměsta I.
Do víru velkoměsta II.
ZOO,botanická a zámek
Pro deštivé dny
Pražský příběh
Prevence kriminality
Země středem vesmíru
Můj první výlet do Prahy
Vánoce v Praze
Svět železnice a model Prahy


 

 

PZ 01 První setkání s Prahou.
Výlet je určen všem, kteří prvně navštíví Prahu. Budeme si vyprávět o celé historií hl. města. Naše procházka povede tzv. „Královskou cestou“. Tudy se například ubíral korunovační průvod Marie Terezie. Uvidíme něco z památek Pražského hradu (katedrálu, Vladislavský sál, Zlatou uličku); Nerudova ulice, chrám sv. Mikuláše, Karlův most, Klementinum, Staroměstské náměstí, Ungelt, Prašná brána

PZ 02 Kouzelná Praha a její legendy.
Procházka začíná na Malé Straně, přes Karlův most, Kampu, za tajemstvím Klementina, Josefov a jeho křivolaké uličky, Staroměstské náměstí, centrum Starého města. To vše v historických souvislostech, ale také v pověstech a legendách.


PZ 03 Vidím město veliké,
jehož sláva hvězd se bude dotýkat. Tak pravila kněžna Libuše z Vyšehradu. Historie, opředená mnoha pověstmi a mýty, děti určitě zaujme. Navštívíme kasemata a Slavín na Vyšehradě. Ze stavby století, oceněné tak v roce 2000 v kategorii Dopravní stavby, si prohlédneme město, kterému Libuše věštila slávu.

PZ 04 Pražský hrad.
Celá historie našeho národa je úzce spjata s existencí Pražského hradu. Prohlédneme si celý hradní komplex. (katedrálu, Starý královský palác, Mihulku, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, Daliborku). Nezapomeneme ani na slavnostní střídání stráží a odpočinek v Královské zahradě u Letohrádku královny Anny. Zkusíme se zaposlouchat do líbezných tónů Zpívající fontány, které jsou tvořeny jemným dopadem kapek


PZ 05 Karel IV a jeho město.
Je známo, že tento panovník Prahu miloval. Rozšířil toto město tak, že se stalo svojí velikostí i významem srovnatelné s ostatními evropskými metropolemi. Na tomto výletě se vypravíme po stopách památek té doby.


PZ 06 Jak s cepy, palcáty a vozy dobývali Prahu.
Jak asi město vypadalo v době husitské? Navštívíme Betlémskou kapli, dozvíme se co byla 1. pražská defenestrace a podíváme se na místo, kde husité zvítězili nad křižáky. Z tohoto místa, od největší jezdecké sochy na světě, je zajímavý pohled na Prahu.

PZ 07 Střípek staré Prahy
Křivolaké uličky Josefova na Starém městě, které dodnes dýchají tajemnem. Centrum významných památek a místo, kde se zrodila pověst o Golemovi. Seznámíme se s historií tolik zatracovaného židovského národa

PZ 08 Praha románská a gotická.
Nejstarší historie města s pěší procházkou za poznáním těchto historických slohů. (bazilika sv. Jiří, katedrála sv. Víta, Karlův most…….)

PZ 09 Praha barokní.
Procházka po městě je zaměřená na památky období baroka (Loreta, Černínský palác, sv. Mikuláš, barokní výzdoba Karlova mostu……)

PZ 10 Jak se v Praze žilo
Navštívíme byt, který uchovává původní životní a pracovní prostředí Františka Palackého a jeho zetě F.L. Riegra. Nahlédneme do zámožné domácnosti 2. poloviny 19. století, prohlédneme si tzv. Bílkovu vilu, která patří mezi unikátní pražské stavby počátku 20. století a rovněž se podíváme do Modrého pokoje, který se zachoval v původní podobě a kde žil a tvořil Jaroslav Ježek

PZ 11 Hudební Praha
Seznámíme se s historii hudby, nástrojů jako uměleckých předmětů a následně se vydáme po stopách hudebních skladatelů působících v Praze (A.Dvořáka, B.Smetany, J. Ježka aj.) Můžeme se také zaměřit na populární hudbu. Chcete si vyzkoušet hru na opravdové elektronické hudební nástroje i zpěv na mikrofon do předtočeného základu (tzv. karaoke)?PZ 12 Vlny nejsou jenom na vodě.
Vlnami též označujeme přenos informací od dob „morseovky“ přes rozhlas, televizi až po internet. Prohlédneme si budovu Českého rozhlasu a navštívíme nejvyšší stavbu v Praze – Žižkovský vysílač


PZ 13 Ukončete nástup, dveře se zavírají.
Zažijeme originální okružní jízdu historickou tramvají centrem Prahy a dozvíme se jak se rozvíjela doprava v Praze od tzv. Koňky až po největší stavbu hl. města Metro. Dýchne na nás kouzlo historických originálů městských dopravních prostředků už od roku 1886.

PZ 14 Kap, kap…..žbluňk.
Kape vám kohoutek? Tak za to, že vám vůbec kape, může letitá tradice vodárenství v Čechách. Již první soukromý vodovod v Praze byl ve 12. století ale další vývoj nebyl vůbec jednoduchý. A jak je to se současným zásobováním pitnou vodou? To se dozvíme při naší exkurzi. Další chvíle si zpříjemníme plavbou parníkem po Vltavě. Vždyť řeka je neodmyslitelně spjata s Pražany.

PZ 15 Národ sobě
Prohlídka interiérů Národního divadla od základních kamenů. Výzdoba této budovy je vrcholnou ukázkou českého umění 19. století. Víte také, že ND je jednou z prvních divadelních budov v Evropě osvětlených elektricky

PZ 16 Vory a lodě na Vltavě
Již Jan Lucemburský potvrdil výhradní právo podskalských na obchod se dřevem. Kromě dřeva se do Prahy dovážela také sůl a další potraviny, vory sloužily dokonce i pro přepravu osob. Od 16. stol.se začalo s regulováním toku řek a voroplavba se dále rozvíjela. Víte, že poslední vor plul po Vltavě v r. 1960? To ale nebránilo založení Pražské společnosti pro paroplavbu v r. 1865 a my se seznámíme s celou touto historii Podskalí a navíc parníkem odtud poplujeme až do Troje.


PZ 17 Bludiště, lanovka, rozhledna
Atrakce v centru Prahy, která zaujme malého i velkého návštěvníka. Nalezneme zde nádherné místo, kde můžeme s dětmi posedět v Růžové zahradě nebo v Květnici a užít spoustu legrace. Na Pražský hrad je to kousek (není v ceně).

PZ 18 Ahoj, pojďte hodit řeč o Africe.
Řeknu vám ty nejnovější drby z naší zoologické zahrady. Najdete mě v „Africkém domě“ kousek od žiraf a nezapomeňte se zastavit také v pavilonu Afrika zblízka. Mám tam kamarády. Přijďte, kdy budete chtít. Těším se na vás. Babu vaše surikata

PZ 19 Ráj rostlin z různých koutů světa
Najdete v jedinečné venkovní expozici a v unikátním tropickém skleníku Fata Morgana. Při výkladu je kladen důraz především na zajímavosti, poodhalí nám mnohá tajemství a původ unikátních exemplářů vysázených ve všech částech botanické zahrady, přiblíží způsob využívání rostlin člověkem. Masožravé rostliny, letničky, rostliny k barvení a jedovaté, ale i třeba krása japonské zahrady vás zaujme

PZ 20 Plavba parníkem a návštěva ZOO
Klasický výlet, který nezklame ani při nepříznivém počasí. Parníkem poplujeme okružní jízdu historickým centrem. Uvidíme Karlův most, Sovovy mlýny, Národní divadlo, Pražský hrad, Úřad vlády, areál Anežského kláštera, budovu Ministerstva průmyslu a obhodu, ostrov Štvanice). Následně si přejedeme do Tróje, kde na nás už budou čekat zvířátka ze ZOO.

Zvýhodněná cena v termínech: 15.5.2017; 22.5.2017; 29. 5. 2017; 4. 9. 2017; 11.9.20417; 18.9.2017 a 25. 9.2017. Info v CK


PZ 21 Do víru velkoměsta I.
Výlet je zaměřený pouze na zábavu a navštívíme při něm program v trojrozměrném kině IMAX a můžeme se projet parníkem po Vltavě.


PZ 22 Do víru velkoměsta II.
Výlet, který lze různě kombinovat, a při kterém navštívíme bobovou dráhu. Užijeme si spoustu dobrodružství při sjezdech na dráze, která je dlouhá téměř 1 kilometr. Nabízí nejednu vychytávku (osmička, "hup", ...). a kdo by neměl rád letadla a nechtěl se podívat na unikátní sbírku historických letounů.

PZ 23 ZOO, botanická a zámek
Podíváme se do interiérů krésného barokního zámku v Troji, navštívíme pražskou zoologickou  zahradu a pozoruhodná expoziční plocha skleníku Fata Morgána, který je součástí Botanické zahrady, ho činí evropskýcm unikátem.

PZ 24 Pro deštivé dny
Máme pro vás připraveno mnoho divadelních představení pro I. a II. stupeň. Jako specialitu vám nabízíme představení Černého divadla, divadla Laterny Magiky nebo Divadla kouzel. O aktuálních nabídkách vás informujeme na internetových stránkách

PZ 25 Pražský příběh
Dějiny města a jeho obyvatel od pravěku. Langweilův model města vytvořený z lepenky je unikátem tohoto muzea. My budeme mít také možnost pomocí 3D kina se projít tímto modelem. Je to úžasný zážitek.Své získané znalosti doplníme procházkou přes Příkopy na Staré Město.

PZ 26 Prevence kriminality
Historie četnictva, co to je balistika, mechanoskopie … nebo se seznámíte s kriminálními případy, které vzrušily veřejnost. Co to je Interpol, nebo jak bojovat s dopravními nehodami. Součástí je i beseda na téma „Mládež a kriminalita“. (nutné objednat nejméně 1 měsíc předem). Určeno pro děti I. i II. stupně Zš.

PZ 27 Země středem vesmíru
Že tomu tak není víme. Ale přesvědčíme se jak ze země můžeme pozorovat vesmír kolem nás a blíže se seznámíme s prací průzkumníků vesmíru ve hvězdárně. Tyto informace doplníme v planetáriu.

PZ 28 Můj první školní výlet do Prahy
Lanovkou vyjedeme na Petřín, užijeme si spoustu legrace v bludišti, na Prahu se podíváme z nejvyššího patra rozhledny a také uvidíme hračky, se kterými si hrály naše babičky a dědečkové. Mezi Barbie panenkami budeme hledat Sněhurku a sedm trpaslíků.

PZ 29 Vánoce v Praze
procházka Václavským náměstím na vánoční trhy na Můstku, pěší zóna, Ovocný trh, Karlova univerzita, vánoční trhy na Staroměstském náměstí, Karlův most. Budeme si vyprávět vánoční zvyky a tradice. K těmto svátkům patří také mlsání. Víte jak se k nám dostala čokoláda? Tečkou za naším putováním Prahou bude návštěva výrobny čokoládových pralinek

PZ 30 Svět železnice a model Prahy
Jeden z nejzajímavějších projektů poslední doby vám ukáže miniaturní svět železnice. Vláček na modelovém kolejišti, které svými rozměry nemá u nás obdoby vás zaveze třeba na Ještěd,Karlštejn nebo do jiných zajímavých koutů republiky. Podíváme se i na největší model Prahy a tak jí budeme mít jako na dlani.Pomocí důmyslného zařízení uvidíme kudy vedou trasy metra, kam až sahala povodeň v roce 2002 a mnoho dalšího zajímavého.

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q