ŠKOLNÍ VÝLETY
vyberte si z níže vypsaných programů, které Vás určitě zaujmou


ŠV 01
ŠV 02
ŠV 03
ŠV 04
ŠV 05
ŠV 06
ŠV 07
ŠV 08
ŠV 09
ŠV 10 ŠV 11
ŠV 12
ŠV 13
ŠV 14
ŠV 15
ŠV 16
ŠV 17
ŠV 18
ŠV 19
ŠV 20
ŠV 21
ŠV 22
ŠV 23
ŠV 24
ŠV 25
ŠV 26
ŠV 27
ŠV 28
ŠV 29
ŠV 30

Záhadný poklad VIDEO
Země snů VIDEO
Princeznin zámek
K hnízdu orlů
Hraničář na řece Labi
Plnou parou do historie
Indiánskou stezkou
Narnie, pohádková země
Velká dobrodružství na malé řece
Benešov nad Ploučnicí
Skalní město,Komáří vížka
Amálka vás poveze za zvířátky
Rumcajsova vyhlídka
Hrad tvrdý jako kost
Baba a Panna
Drábské světničky...
Honba za pokladem
Tajemství podzemí, pohádkový...
Vodní mlýn a podzemní jeskyně
Liberec – Ještěd, Zoo, botanická
Liberec – Babylon
Máte rádi rébusy, kvizy...
Jak se žilo na venkově i nazámku
Královský hrad Bezděz a ...
Hledání Černého rytíře ...
S kočárky do minulosti
Po stopách praotce Čecha
Oldřichův dub a Zkamenělý les
Cesta do pravěku
Expedice na záchranu zvířátek a bílá paní

ŠV 31
ŠV 32
ŠV 33
ŠV 34
ŠV 35
ŠV 36
ŠV 37
ŠV 38
ŠV 39
ŠV 40
ŠV 41
ŠV 42
ŠV 43
ŠV 44
ŠV 45
ŠV 46
ŠV 47
ŠV 48
ŠV 49
ŠV 50
ŠV 51
ŠV 52
ŠV 53
ŠV 54
ŠV 55
ŠV 56
ŠV 57
ŠV 58
ŠV 59
ŠV 60
ŠV 61
ŠV 62
ŠV 63

ŠV 64

Den jednoho havíře
Nelahozeves - rodiště A. Dvořáka
Jede vláček motoráček
Život uhlíře, Hamounův statek a ...
Tajemné podzemí a královský ...
Medvědí bratři, Žebrák a Točník
Výprava za poznáním pravěkých...
Zlatá horečka
Příběh zlata a Čapkova Strž
Na panství Colloredo-Mannsfeldů
Na návštěvě u horníků
Z Orlíku lodí přes přehradu na ...
Když šel Honza na zkušenou Středověká řemesla, soutok ... Perníková chaloupka
Veselý kopec a hřebčín
Starokladrubský kůň
Zlatá hvězda
Blaničtí rytíři
Konopiště Ferdinanda d’Este
Koně a kočáry
Sláva středověké Kutné Hory
Výlet do Afriky
Husité v Táboře VIDEO
Procházka Českou knihou rekordů
Divoký západ
Pod dohledem starosty ...
Babiččino údolí
Hluboká a České Budějovice
Český Krumlov
Moravský kras plný krás
Po stopách bitvy tří císařů
Brána jižních Čech

 


 

 

ŠV 01 Záhadný poklad VIDEO
Zážitkový výlet, ve kterém se vydáte na mělnický zámek a poznáte tísíciletou historii české vědy. Společně zažijete její vzestup i pád, setkáte se s renesančními učenci a rytíři. Čekat na vás bude i významný zakladatel genetiky a mnoho jiných. Součásti programu je naučná stezka, divadelní vystoupení Strážců času, rytířské hry.  Termínovaná akce: 09. - 13.6.2014 (zámek Mělník)

ŠV 02 Země snů VIDEO
– aneb království noční oblohy – děti jako malí skřítkové přijedou do Země snů, aby vysvobodily princeznu Sněženku, která onemocněla tajnou a velice ošklivou nemocí Čaroděje z temného lesa. Děti – skřítci prochází světem fantazie, který samy znají. Jako skřítkové mají velkou moc. Celou cestu se jim Čaroděj z temného lesa snaží klást přes cestu překážky a jednou z nich je hledání odpovědí na hádanky pohádkových bytostí, které pomůžou ale i nepomůžou a děti zažijí cestu plnou dobrodružství. A jak to dopadne s princeznou Sněženkou? Termínovaná akce: 30.9. -3. 10. 2014 (zámek Ploskovice)

ŠV 03 Princeznin zámek
Pojďte navštívit princeznu na jejím krásném zámku. Ona vás zámkem provede, seznámí vás se svým tatínkem, šaškem, zahradníkem a dvorními dámami. V zahradě zámku potkáte pohádkové bytosti. Termínovaná akce: 19.5. a 2.6. 2014 (zámek Ploskovice)

ŠV 04 K hnízdu orlů, rudé květy a kouzelná moc granátu
Za letních noci, když ve vsi pod Hazmburkem odtroubil ponocný jedenáctou, vyplula z temných hradních zřícenin postava dívky v bílém. Kráčela opuštěnými nádvořími hradu, žalostně vzdychala. Po každém vzdechu stekla jí z prsou na zem drobná krůpěj krve. Kam dopadla, tam vyrostl rudý, krvavý kvítek. Vyhlídky z hradu a pověsti s ním spojené, doplníme hledáním českého granátu a návštěvou muzea. (hrad Házmburk v Českém Středohoří)
ŠV 05 Hraničář na řece Labi a co nového v ZOO
Podíváme se na jeden z šestnácti hradů Českého středohoří, který majestátně stojí na skále nad řekou. Jeho úkolem bylo střežit řeku, aby se po ní do Čech nedostali nepřátelé. Mnoho nového nás čeká v zoo. Také soutěž o cenu.
ŠV 06 Plnou parou do historie a na farmu
Stará historická vesnice v klínu kopců se jmenuje Zubrnice. Podíváme se na zdejší nádraží, do vesnické školy, starého obchodu a výlet doplníme návštěvou ekofarmy, kde mají spoustu domácích zvířátek. Také ochutnáme něco dobrého ze zdejšího hospodářství.
ŠV 07 Indiánskou stezkou, nejdelší had na světě a česká Niagára
Tuto nebezpečnou výpravu za indiány podnikneme, abychom se dozvěděli něco víc o jejich životě. Nebude chybět ani divadlo z jejich života. Projdeme se také divokou přírodou mezi skalami a poplujeme po říčce Kamenici. Tam také uvidíme nejdelšího hada na světě. (Hřensko)
ŠV 08 Narnie, pohádková země
Vydáme se po stopách filmařů až k Pravčické bráně, která se jako zázrakem ocitla pomocí filmového příběhu ve skříni, kde leží tajuplná země Narnie. Projdeme romantickými soutěskami, poplujeme na pramicích a krátkou zastávku si můžeme zpestřit opékáním špekáčků. (Hřensko)
ŠV 09 Velká dobrodružství na malé řece
Pokojná i divoká, vlídná i nepřátelská to je říčka Kamenice. Již více než sto let zde převozníci s bidlem vozí návštěvníky Srbskokamenickou a Edmundovou soutěskou. Projdeme celý úsek včetně plavby a zastavíme se na vyhlídce nad Hřenskem.
ŠV 10 Benešov nad Ploučnicí a ZOO v Děčíně
Město leží v lesnatém údolí při ústí říčky Bystré do Ploučnice. Navštívíme zajímavý renesanční zámek a podíváme se co je nového v ZOO Děčín.
ŠV 11 Skalní město, Komáří vížka a jak se těžil cín
Tajemná zákoutí Tiských skal, patří k nejstarším turistickým oblastem Labských pískovců.Herkules, Kamenný stůl, Zvon, Kuří nožky to jsou všechno názvy z tajemného labyrintu skal. Turistiky nenáročné. Po krátkém přejezdu pojedeme nejdelší lanovkou bez mezi zastávky v ČR na Komáří vížku, odkud budeme mít krásné výhledy na České středohoří. Místo lanovky můžeme navšítívit štolu, kde se dozvíte o dobývání a těžbě cínu
ŠV 12 Amálka vás poveze za zvířátky
Proč bychom se nesvezli. Lokálka Amálka je motorový vláček, který vozí děti klasickou částí zooparku. O zvířátkách nám v průběhu jízdy říká zajímavosti. Jezdí za sluníčka i v dešti. (Zoopark Chomutov)
ŠV 13 Rumcajsova vyhlídka
Svou vlastní vyhlídku má v Prachovských skalách také známý loupežník Rumcajs, dobrácký pohádkový hrdina Václava Čtvrtka. I ostatní skály jsou nějak pojmenovány a my můžeme hádat jak. Podíváme se také do pohádkového města Jičína a budeme si hrát. Vyrobíme si kouzelnou hůlku, dostaneme plán a vydáme se hledat tajné zámky, které nejdou odemknout ničím jiným než právě naší kouzelnou hůlkou. V pohádce jde všechno, a tak třeba zkusíme příst na kolovrátku, mlít zrna na kamenném mlýnku ……
ŠV 14 Hrad tvrdý jako kost a Prachovské skály
Je nejzachovalejší hradní komplex v Čechách, který navštívíme spolu s nedalekým skalním městem. Turisticky nenáročné
ŠV 15 Baba a Panna
Na Troskách bydlely dvě příbuzné ženy, které se tak nenáviděly, že se každá usídlila v jiné věži. Na Bábě bydlela Markéta a na Panně její vnučka Barbora. Trosky jsou dominantou celého kraje, leží v Jičínské pahorkatině a my při svém výletě poznáme další krásy tohoto kraje. V Rovensku pod Troskami se podíváme na raritu – obrácené zvony.
ŠV 16 Drábské světničky a zámek v Mnichově Hradišti
Před dávnými lety se v opuště-ném skalním hradu Drábské světničky usídlil obr zvaný Dráb a snad i podle něj získal hrad svůj přídomek "drábské". Nádherné místo, kde je spousta vyhlídek do okolí. Nedaleký zámek je krásný svým interiérem. Na jednom obraze také malíř udělal několik chyb. Najdete je?
ŠV 17 Honba za pokladem
V soukromém dole v Českém ráji budeme hledat drahé kameny. Jestli se nám to podaří se dozvíme od majitele dolu. Ti úspěšní si mohou nechat svůj nález vybrousit. Doporučujeme kladívka s sebou. Hrubý Rohovec bude zámek, který také navštívíme. Podíváme si i do centra Českého ráje Turnova.
ŠV 18 Tajemství podzemí, pohádkový zámek Sychrov a sklářská tradice
Tak to je výlet pro všechny, kdo se nebojí navštívit podzemní jeskyně (Bozkovské), kde je největší podzemní jezírko u nás. Podíváme se i na jeden z nejhezčích zámků, přestavěný v romantické gotice s překrásnou řezbářskou výzdobou (Sychrov) a výlet zpestříme návštěvou města sklářů - Železného Brodu.
ŠV 19 Vodní mlýn a podzemní jeskyně
Myslíte, že jenom v pohádce může strašit ve mlýně? Přesvědčíme se, protože tady zaručeně, kromě majitele, mlýn obývají čert, vodník a ježibaba. Nedaleko jsou podzemní jeskyně. Víte jak vypadá pravá jeskynní tma? Jestli máte pro strach uděláno, tak je to ten pravý výlet pro vás.
ŠV 20 Liberec – Ještěd, Zoo, botanická zahrada.
Tak to je klasický výlet pro malé i velké. Lanovkou vyjedeme na vrchol Ještědu, rozhlédneme se po okolí. Pěšky sejdeme k autobusu a hurá za zvířátky do ZOO. V botanické zahradě se vám bude také líbit.
ŠV 21 Liberec – Babylon
Výlet do Liberce nikdy nezklame. V rámci školního balíčku, dle aktuální nabídky navštívíme centrum zábavy Babylon se vstupem do Aquaparku, zábavně – naučného muzea a zrcadlového labyrintu.

ŠV 22 Máte rádi rébusy, kvizy, prostě rádi si hrajete?

 

Desítky interaktivních, hravých, zábavných i poučných exponátů z oblastí lidského života, předměty používané v domácnostech našich předků, leccos o člověku (anatomie, smysly, genetika..), demonstrace přírodních jevů a zákonů.To vše si děti mohou samy vyzkoušet a poznávat. Potom se podíváme do ZOO nebo botanické zahrady (IQ park Liberec)
ŠV 23 Jak se žilo na venkově i zámku
Prohlédneme si skanzen Vísecká rychta, kde se dozvíme spoustu zajímavostí o životě na venkově a na zámku, v Zákupech si zase prohlédneme krásné dobové interiéry. Odpočineme v pěkně upravené zahradě.

ŠV 24 Královský hrad Bezděz a Máchovo jezero
Bezděz je jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v Čechách, postavený Přemyslem Otakarem II.. Jaké byly jeho další osudy se na našem výletě také dozvíte. Jsou odtud také krásné vyhlídky do okolí. Projížďka parníkem po Máchově jezeře a městečko Doksy doplní naší návštěvu kraje, který inspiroval k napsání děl četné umělce. – K.H. Máchu, E. Krásnohorskou …

ŠV 25 Hledání Černého rytíře a tam, kde se Labe spojí s Vltavou
Podnikneme výpravu, při které budeme hledat rytíře na koni. V ruce prý svírá kuši a za ním běží smečka divokých psů s ohnivými jazyky. Navštívíme tajemný hrad uprostřed lesů a skal. Prochází se po hradbách také bílá paní? Zlaté vážky, Divoký lovec, Petrovští budou další pověsti, které si budeme vyprávět. Podíváme se na soutok Labe a Vltavy a podíváme se do kostnice. (Kokořín)


   
 

  ŠV 33 Jede vláček motoráček
– a nejenom motoráček. Taky parní lokomotiva a mnoho dalších mašinek zaujmou kluky i holčičky. A to ještě není všechno. Kdo by se rád nepodíval na různé modely aut a hlavně sportovních. Odpočineme si potom v parku zámku Lány.
         
  ŠV 34 Život uhlíře, Hamounův statek a Křivoklát
Jak se vyrábí dřevěné uhlí, je předmětem exkurze. Roubený dům s černou kuchyní a chlebovou pecí nám ukáže život v tomto kraji. Uprostřed zdejších lesů se pyšní svojí přítomností hrad jménem Křivoklát.
V dobách císaře Rudolfa II. bylo ve věži Chuderce vězněno mnoho alchymistů, jako Edward Kelley nebo Jeroným Makovský z Makové
         
  ŠV 35 Tajemné podzemí a královský hrad Karlštejn
V 15. století byla v Koněpruských jeskyních provozována tajná penězokazecká dílna, kde mohlo být vyrobeno až 10 000 fa-lešných mincí. Navštívíme také hrad, který nechal vybudovat Karel IV. jako pokladnici na říšské klenoty.
         
  ŠV 36 Medvědí bratři, Žebrák a Točník
Vojta, Jakub a Matěj, kdo by je neznal. Méďové z večerníčku. Trochu vyrostli a tak se jejich rozpustilé hraní proměnilo spíš v ukázku síly. Dva středověké hrady Točník a Žebrák stojí ještě i nyní majestátně vedle sebe jako kamenní bratři.
         
  ŠV 37 Výprava za poznáním pravěkých zvířat
Vypravíme se do velmi dávné doby, kdy na naší zemi žili obrovští ještěři. Navštívíme svět dinosaurů a dalších prapodivných zvířat. Když půjdeme mezi těmito velikány budeme si připadat jak malí mravenečkové. Další scény z jejich života uvidíme při pomítání 3D filmu. Součástí je i procházka zoologickou zahradou, kde najdeme nám známá zvířátka (Plzeň)
         
  ŠV 38 Zlatá horečka
Podlehnete i vy zlaté horečce? Určitě, protože na tomto výletě budete mít možnost se seznámit s historií těžby zlata u nás a také si sami zkusíte narýžovat tento žlutý kov. Prohlídka elektrárny může být přínosem pro kluky i holky.
         
  ŠV 39 Příběh zlata a Čapkova Strž
Muzeum těžby zlata na Novoknínsku nás seznámí s bohatou historií tohoto kraje. Nedaleko se nachází empírová vila Karla Čapka a jeho manželky, kterou využívali jako své letní sídlo. Zde vznikla díla: První parta, Cesta na sever, Bílá nemoc, Matka
         
  ŠV 40 Na panství Colloredo-Mannsfeldů
Poté, co se národ praotce Čecha rozešel z hory Říp, aby osídlil zaslíbenou zemi, jeden z vladyků jménem Dobřich se se svými lidmi vydal přímo na jih a usídlil se na louce obklopené pralesy. Na tomto zvoleném místě si vystavěl opevněný dvorec. Tak zní pověst. Půjdeme historickou stopou dnešního rokokového zámku Dobříš až do doby 20. století. Anglický park stojí také za povšimnutí .Při cestě se zastavíme v památníku K. Čapka (Dobříš)
         
  ŠV 41 Na návštěvě u horníků
Ideální výlet pro malé i velké děti. Co to je důlní žentour, rumpál, vrtací technika, havířská zvonička, důlní kompresor, těžba. Na tyto otázky dostaneme odpověď. Podíváme se do hornického domku a jako prémii se svezeme důlním vláčkem nebo sfáráme do podzemí výtahem a jestli ani to vám nestačí, tak se můžete sklouznout na skluzavce do podzemí, nebo hledat minerály. (Příbram)
         
  ŠV 42 Z Orlíku lodí přes přehradu na Zvíkov
Prohlídka dnes již téměř vodního zámku bude pokračovat plavbou po přehradě k hradu založeném Václavem I. na místě staršího keltského obětního města.Podle pověstí tu měli své sídlo i Templáři.
         
  ŠV 43 Když šel Honza na zkušenou a jak voní mateřídouška
Možná šel právě z takové chalupy jakou navštívíme. Jak vypadala škola před sto lety? Navštívíme jarmark, chalupu bohatého sedláka nebo chudého ševce. Tento výlet je vhodný v době před Velikonocemi a Vánocemi, kdy jsou chalupy krásně vyzdobené a výklad se zaměřuje i na tradice těchto svátků (Přerov n. Labem)
         
 

ŠV 44 Středověká řemesla, soutok Labe a Cidliny

Ve vesničce se seznámíte s různými řemeslníky a jejich prací.Budete si moci i sami vyzkoušet nějaké to řemeslo.(např. dráteníci,hrnčíři,svíčkaři,provazníci…). Poté krátká procházka Poděbrady s možností projížďky výletní lodí k soutoku Labe a Cidliny. (Ostrá u Lysé  nad Labem)

         
  ŠV 45 Perníková chaloupka
Perníkářská dílna Ježibaby, domeček na kuří nožce, ohniště pro dvanáct měsíčků, vyhlídka na Smolíčkova jelena, úl pro včelku Máju, saně pro Mrazíka. Zažijeme pohádkový den v pohádkové chaloupce.
         
  ŠV 46 Vůně perníků a koňů aneb skočte si Taxis
Velká Pardubická je nejstarší a nejtěžší koňský dostih na našem území. Koně musí překonat celkem 31 překážek, nejznámější je tzv. Taxisův příkop, který je také jedním z nejtěžších skoků na světě. V rámci prohlídky se seznámíme se stájemi a zákulisím závodu. K Padubicím patří také perník. Navštívíme zajímavé muzeum perníku. (Pardubice)
         
  ŠV 47 Starokladrubský kůň
Jediná rasa koní vzniklá pro ceremoniální účely panovnic-kých dvorů, splňující nejvyšší nároky pro kočárové koně. Hřebčín byl založený již roku 1552 a navštívil ho princ Filip, vévoda z Edinburgu, jordánský korunní princ nebo manžel a syn dánské královny. Navštívíme také zámek v Chlumci nad Cidlinou.
         
  ŠV 48 Zlatá hvězda
To je symbol na erbu jednoho z našich nejznámějších dochovaných hradů Českého Šternberka. Sokolnictví, hladomorna ale i krásné interiéry patří k tomuto hradu stejně jako řeka Sázava. Projdeme se i překrásným parkem v Průhonicích, který je známý svými rododendrony a ibišky.
         
  ŠV 49 Blaničtí rytíři a zámek Jemniště 
Kdo by neznal pověst. Nenáročným výstupem se dostaneme na vrchol, kde je rozhledna s výhledem po celém kraji. Druhou část část výletu strávíme prohlídkou původbného zámku Jemniště a jeho zahrad.
         
  ŠV 50 Konopiště Ferdinanda d’Este
V kouzelné krajině stojí romantický zámek s anglickým parkem. Týnecký hrad obývají pozoruhodní obyvatelé – netopýři. Továrna na jemnou kameninu vznikla dokonce jako vůbec jedna z prvních v českých zemích a my uvidíme výrobky a také se seznámíme s legendární výrobou motocyklů JAWA.
         
  ŠV 51 Koně a kočáry
Dopoledne strávíme povídáním o chovu koní a děti se potom mohou projet na Cibulce a Vanilce. Ke koním také patří kočáry. V zimě patřily k oblíbeným dopravním prostředkům sáně, uvidíme řeznickou bryčku, ale také krásně zlacený kočár pražských arcibiskupů.
         
  ŠV 52 Sláva středověké Kutné Hory
Zavítáme do královského horního města. Sestoupíme do stříbrného dolu, navštívíme mincovnu ve Vlašském dvoře, seznámíme se s chrámem sv. Barbory – perlou gotiky. Na závěr se podíváme do kostnice v Sedlci.
         
  ŠV 53 Výlet do Afriky
Podnikneme výpravu do Afriky Safaribusem, navštívíme pavilony ptačího světa, vodního světa, pavilon primátů, šelem, slonů, hrošíků, drápkatých opiček i nočních zvířat. To vše ve Dvoře Králové.
         
  ŠV 54 Husité v Táboře VIDEO
Podnikneme výpravu za husity do Tábora. Do husitského ležení jste zváni i vy. Potkáme se s Janem Žižkou, nebudou chybět kejklíři a řemeslníci, zbraně, hry a divadelní představení ze života husitů. Návštěva katakomb pod městem je pro děti zážitkem a znalosti o době husitské doplníme v místním muzeu. Součástí je i soutěž v poznávání města. Termínovaná akce 29.5. - 31.5. a 5.6. - 7.6.2012
         
  ŠV 55 Procházka Českou knihou rekordů
Úžasný den ve světě rekordů. Od školní tašky pro 35 osob po nejmenší šité rifle. Městem projdeme stezkou České knihy rekordů a dostaneme se do úžasného království sirek a co všechno se dá z nich vyrobit, to budete koukat. Jestli ani to nestačí, zajdeme do muzea strašidel. (Pelhřimov)
         
  ŠV 56 Divoký západ
Westernové městečko – Šiklův mlýn, kde naleznete zábavu na celý den. Ocitnete se v Americe koncem 19. století. To vše v romantickém údolí Českomoravské vrchoviny. Zažijete vzrušující chvíle mezi indiány, kovboji a pistolníky.
         
  ŠV 57 Pod dohledem starosty a starostové
Skalní město, kde bylo natočeno mnoho pohádek. Adršpašsko-teplické skály jsou svojí rozlohou 1803,4 ha největší národní přírodní rezervací v ČR. Prohlídku doplní projížďka po lodičce. (Adršpach)
         
  ŠV 58 Babiččino údolí
Zámek v Ratibořicích je spjatý s kněžnou Kateřinou Zaháňskou, postavou známou z Babičky Boženy Němcové. Podíváme se do Babiččina údolí na Staré Bělidlo, Viktorčin splav, mlýn …. Oživlé prohldíky - termínovaná akce 7.6. - 10. 6. 2012
         
  ŠV 59 Hluboká a České Budějovice
Zámek Hluboká je jako z pohádky. Nedaleko se nachází město, které založil Přemysl Otakar II.
         
  ŠV 60 Český Krumlov
Toto město patří mezi nejkrásnější a architektonicky nejzachovalejší města v ČR. Navštívíme zámek, prohlédneme město a podíváme se také do pohádkového domu, kde uvidíme vodníky i utopence z místní části Vltavy, loupežníky ze Šumavy, nebo také originál mechanického divadla z r. 1815.
         
  ŠV 61 Moravský kras plný krás
Podíváme se do nejvýznamnější krasové oblasti u nás, nahlédneme do 138 m hluboké propasti Macochy. Na jejím dně se ocitneme při prohlídce Punkevní jeskyně. Při cestě se zastavíme na pohádkovém hradě Pernštejn.
         
  ŠV 62 Po stopách bitvy tří císařů
Vítězství u Slavkova přináší císaři Napoleonovi Bona-parte místo na samém vrcholu jeho slávy. Navštívíme zámek Slavkov a vydáme po stopě bitvy, které se zúčastnili tři císaři.
         
    ADVENT, VÁNOCE, VELIKONOCE
     
    VV 01 Svátky zimy – čas příchodu zimy od sv. Martina po svátek Tří králů na polabské vesnici. Prohlídka krásně vyzdobených chalup s výkladem (Přerov n.L.
   
    VV 02 Vánoce v hornickém domku a nadílka v Prokopské štole – tradice horníků o zimních svátcích a nadílka v dole pro děti. (Příbram)
   
    VV 03 Čerti a čertoviny  – jak to vypadá v pekle před svátkem sv. Mikuláše, kdy se čertíci připravují na svůj velký den. Zábavné dopoledne,odpoledne. Termínovaná akce 29.11.-30.11. a 3.- 4. 12. 2012
     
    VV 04 Pověsti a čas Vánoc  pohádky a pověsti to vše patří neodmyslitelně k času Vánoc. Nebe, peklo, betlémy a jak vypadaly staročeské Vánoce. V tvořivé vánoční dílně si vyrobíte ozdobu, kterou si jako dáreček odnesete domů. Termínovaná akce na prosinec 2012. Vhodné i pro družiny
   
    VV 05 Vánoční Praha – jaké byly zvyky a tradice ve městě, trhy na Staroměstském náměstí a něco z historie města Termín: prosinec 2012
      
    VV 06 Vánoce v Perníkové chaloupce – pohádku o Jeníčkovi a Mařence známe všichni. Stalo se to tak ale doopravdy? To se dozvíme při naší návštěvě Perníkové chaloupky, kde navštívíme také nebe a peklo. Termín: prosinec 2012
      
    VV 07 Svátky jara – období jara a Velikonoční svátky na vesnici před 100 lety to je krásný jarní výlet do skanzenu v Přerově nad Labem.
   
    VV 08 Vítání mláďátek a  svátky jara  - Velikonoce jsou svátky jara, kdy se rodí mláďátka a probouzí se příroda. Povídání o staročeských Velikonocích, jarní přírodě. Součástí programu je i tvořivá dílnička. Svůj výrobek si odnesete domů (Středočksý kraj)
   
    VV 09 Velikonoce v Perníkové chaloupce  
     
   

Ceník

Kalkulace na naše výlety jsou vypočítávány přímo od vaší školy podle skutečně ujetých km. Kalkulace je vypočítávaná při 40 platících a na každých 10 dětí poskytujeme 1 pedagoga zdarma. Naše CK na požádání také připojišťuje děti pro případ úrazu. CK je rovněž pojištěna pro případ úpadku u Union poisťovny Bratislava a.s. Ceník výletů vám vypočítáme a obratem zašleme emailem.

         
     

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q