AKTUALITY

 

Soutěžně vzdělávací projekt Setkání s Prahou

Již několik let připravujeme pro žáky a studenty soutěžně vzdělávací programy v Praze, které jsou podporovány Magistrátem hl. m. Prahy. Jsou tématicky rozděleny do několika kategorií. Praha historická, Praha technická, Praha kulturní, Praha adventní. Pro děti z mateřských škol jsou připravené speciální programy Praha speciál. Každá skupina, která  navštíví v rámci tohoto projektu Prahu a pošle obrázek se svými zážitky nebo jinak výtvarně zpracovanou vzpomínku na výlet, je zařazena do slosování o ceny.

Praha historická

programy se zaměřují na doplnění poznatků získaných ve škole. Můžete se rozhodnout pro kompletní prohlídku Pražského hradu, návštěvu galerie nebo máme připravený program, který je takovým průřezem historické Prahy, nazvaný Královská cesta. Součástí je i program husitství v Praze, zařazeny jsou atraktivní návštěvy Staroměstské radnice a jejího podzemí, velmi hezký je program Praha plná strašidel. Ten je připravený pro děti z prvního stupně základních škol.

Praha technická

velmi atraktivní exkurzí je návštěva Barrandovského fundusu, staré čistírny odpadních vod  nebo moderní vodárny. Program o hvězdářích a jejich práci spojený s programem v Planetáriu je také oblíbený. Nejvyhledávanější exkurzí však zůstává Letiště a letecká technika. Tato exkurze do zákulisí našeho největšího letiště je doplněná o prohlídku historických letounů, které nám připomínají začátky létání na našem území

Praha kulturní

Prohlídka Národního nebo Stavovského divadla je velkým zážitkem pro každého návštěvníka Prahy. Pro děti ze základních škol vybíráme dopolední divadelní představení, které se mohou spojit s procházkou Prahy. Pro starší žáky a studenty zajišťujeme různá večerní divadelní představení dle aktuálního výběru.

Praha speciál

je určená pro děti z mateřských škol a prvního stupně základních škol. Velmi oblíbeným programem na jaře nebo v podzimních dnech je výlet lanovkou na Petřín. Atraktivní je i plavba parníkem, návštěva Zoo nebo botanické zahrady.

V rámci tohoto projektu zajišťujeme i levné ubytování v Praze pro skupiny. Zprostředkujeme dopravu do Prahy autobusy se smluvními dopravci z vašeho okolí nebo je možné využít výhodné nabídky Českých drah, která probíhá v termínu od 15. září do 15. prosince 2012. Zpáteční cena jízdenky je účtována dle ujetých km od 60,- Kč do 200,- Kč.

Letáček s podrobnými informacemi zasíláme na školy. Pokud se k právě k vám nedostal, rádi ho ještě jednou pošleme. Pro informace můžete také volat do kanceláře 777613614 nebo poslat email: ca@veselyskolniautobus.cz

 

 

Soutěžní práce

 

 

 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q