AKTUALITY

Svět Harryho Pottera - zájezd do Londýna

Tradičně zařazujeme při zájezdech do Velké Británie návštěvu   ve Warner Bros. Studiích (nedaleko Londýna) , které více než deset let sloužily jako domovská základna filmů o Harrym Potterovi, Při prohlídce návštěvníci uvidí autentické scény, kostýmy,  rekvizity a efekty používané při výrobě všech osmi filmů o Harrym Potterovi-Mezi sérií dosud nikdy neviděných artefaktů  můžete  na tříhodinové prohlídce vstoupit na nejpamátnější scény ze všech filmů ze série, včetně  Velké síně, která je jednou z prvních scén, které byly vytvořeny. Byla postavena v roce 2000 pro první díl série, Harry Potter a Kámen mudrců a navrhl ji držitel ceny BAFTA, výrobní designnér Start Craig.

 

Velká síň je 636,5 m dlouhá a 12 m široká, s pevnou kamennou podlahou a nacházejí se v ní stoly a lavice používané ve filmech. Podíváte se do Brumbálovy pracovny, která byla vybudována na natáčení filmu Harry Potter a Tajemná komnata a je domovem Moudrého klobouku, Nebelvírova meče a Brumbálova psacího stolu obklopeného knihovnou se starodávným knihami. Stěny pracovny zdobí plejáda obrazů zhotovených přímo pro potřeby filmů, včetně dvou obrazů samotného profesora Brumbála. Nechybí kouzelnické kostýmy, létající košťata, pohybující se fantastická zvířata. Otevře se vám pohled do zákulisí natáčení filmů o čaroději z knih Harry Potterovi.

Mezi další hlavními lákadla patří obrovský pavouk Aragog, který  visí ze stropu. Fanoušci Harryho Pottera  mají možnost zapózovat v létajícím autě Ford Anglia z filmu Harry Potter a Tajemná komnata Nechybí ani Obludné obludárium a kouzelné zvíře hipogryf Klofan.

Od publikace první knihy britské spisovatelky J.K. Rowlingové  v roce 1997 si romány získaly obrovskou popularitu po celém světě. Filmové zpracování těchto knih se řadí mezi nejúspěšnější filmy všech dob. 

Termíny zájezdů do Velké Británie jsou přizpůsobeny požadavku skupiny. Návštěva studia lze také kombinovat s jednodenní návštěvou Londýna.

 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q