H16 Kdo to byl sv. Václav

Hradiště Budeč je spojováno s památkou na knížete Václava a jedenáct století starý kostel sv. Petra a Pavla na Budči je v jádru nejstarší stojící budovou v Česku.

Nejprve se setkáte s paní Ludmilou, která vás seznámí se svým vnukem sv. Václavem, s jeho příkladným životem i krutou smrtí, kterou mu přichystal vlastní bratr Boleslav. Sama také zahynula rukou vraha na rozkaz Drahomíry, matky sv. Václava. Na dobové mapě si žáci zkusí vyhledat, kde se vše tenkrát odehrálo a vyznačí významná místa. Zkusí si uhádnout, jaké oděvy a předměty se v té době používaly. 

Další postavou, se kterou se seznámíte je kněz jménem Učen, ten vás seznámí s historií písma, vysvětlí, proč jsou v rotundě a ostatních kostelech kazatelny a na závěr pobytu v rotundě si mohou žáci vyzkoušet psaní na voskové tabulky.

Poslední postavou je paní Doubrava, která zasvěcuje děti do tajů běžných středověkých povinností žen i mužů. Například mletí obilí na žernovu a prosévání přes síto, postupy výroby látek ze lnu, kopřiv a konopí, využití kůží a kožešin, ukázky středověkého nádobí včetně kovové pánvičky, ukázka středověké sekery jako nástroje i zbraně, ukázka štítu a kopí, luku a šípu, který si mohou všichni sami vyzkoušet.

 

Termín: 18. - 22. září 2023 a 17.  - 21.června 2024
Místo konání: hradiště, Kladensko
Vhodné pro: MŠ a Zš 1. stupeň

 

PrahaKladnoLitoměřiceÚstí n. Lab.Česká LípaMost
420,-Kč dohodou 440,-Kč 490,-Kč 490,-Kč 490,-Kč

 

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autobusem, vstupné, program, doprovod ze strany CK

Kalkulace z odjezdových míst je vypočítána při min. počtu 40 platících + 3 ped. dozory zdarma
Při nižším počtu platících je třeba cenu přepočítat. Z jiných odjezdových míst spočítáme cenu na míru.

DOPORUČUJEME: sjednat pojištění zrušení objednaných služeb. Cena na dítě činí 5,-Kč/den při výletu v tuzemsku. Při zaslání závazné přihlášky je nutné zaslat na email ca.schurgerova@tiscali.cz také seznam dětí vč. rodných čísel. Službu poskytuje Union pojišťovna a.s. prostřednictvím CK

 

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • nejzajímavější zážitkové výlety na míru pro Vás
  • přátelský přístup
  • postaráme se o tu největší zábavu
  • Váš úsměv je pro nás tím největším hnacím motorem
  • více kontaktních údajů najdete na stránce kontakty.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím