Z517 Bautzen a unikátní vánoční betlém

 

Trhy v Bautzenu v Německu jsou asi jedny z nejstarších. Již v roce 1384 král Václav dal městu právo uspořádat svobodné trhy. Prohlédneme si kouzelné městečko, jehož historie je spojena i s naší minulosti.
Po cestě se zastavíme na prohlídce muzea betlémů a hraček. Betlémy jsou všudypřítomné. Nejvzácnější je orientální s metrovými stavbami ale jsou zde i papírové betlémy od známých českých výtvarníků. Nejstarší betlém je z roku 1846. Výstava je doplněna vánočními ozdobami, starými formičkami na cukroví, ale také rozsáhlou sbírkou historických hraček. Na věžové budově bývalé trafostanice uvidíte další unikát a tj., orloj nebo spíše věžní hodiny Unikátní sluneční hodiny zdobí 21 soch z lipového dřeva o výšce od 65 do 70 centimetrů. Pohyblivých je 19 z nich, další dvě - svatá Barbora a svatý Kryštof, patron obce, který drží v náručí malého Ježíška - jsou statické. Mezi nimi dominuje pohyblivá figura ponocného s trubkou.

Termín: konec listopadu, prosinec 2023
Vhodné pro:5. třídy a  II. stupeň ZŠ a SŠ

 

PrahaKladnoLitoměřiceÚstí n. Lab.Česká LípaMost
750,-Kč 750,-Kč 750,-Kč 730,-Kč 690,-Kč 760,-Kč

 

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autobusem, vstupné, program, doprovod ze strany CK, zákonné pojištění CK 
Kalkulace z odjezdových míst je vypočítána při min. počtu 44 platících + 3 ped. dozory zdarma
Při nižším počtu platících je třeba cenu přepočítat.

DOPORUČUJEME: sjednat pojištění na LV za 25,-Kč/ den nebo vč. zrušení objednaných služeb za  40,-Kč/den. Při zaslání závazné přihlášky a zvolení požadavku pojištění vám bude na uvedený email zaslán formulář – seznam účastníků, který bude obsahovat jméno, příjmení, datum narození. Rovněž budou zaslány pokyny pro čerpání služeb pojištění. Službu zajišťuje Union pojišťovna a.s. prostřednictvím CK

 

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • nejzajímavější zážitkové výlety na míru pro Vás
  • přátelský přístup
  • postaráme se o tu největší zábavu
  • Váš úsměv je pro nás tím největším hnacím motorem
  • více kontaktních údajů najdete na stránce kontakty.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím